1. Bu Sitenin Kullanımına İlişkin Kurallar, Kuralların Kabulü ve Kuralların Revizyonları

Bu siteyi ziyaret ettiğinizde bu Kullanım Koşullarına uymayı kabul etmiş sayılırsınız. Novartis Sağlık Gıda ve Tarım Ürünleri San. Ve Tic. A.Ş. bu Kullanım Koşullarını herhangi bir zamanda güncelleyebilir. Güncellemeler bu siteyi kullanmanızla ilgili olacağından, Kullanım Koşullarını incelemek için bu sayfayı zaman zaman ziyaret etmeniz gerekmektedir.

2. Tıbbi Bilgiler/Koşullar

Bu web sitesinde yer alan ürün bilgileri, Novartis Sağlık Gıda ve Tarım Ürünleri San. Ve Tic. A.Ş. tarafından sadece genel bilgi amaçlı olarak sağlanmaktadır. Amaç eksiksiz tıbbi bilgi vermek değildir. Eksiksiz tıbbi bilgileri her zaman reçete yazan hekiminizden veya diğer sağlık danışmanlarından almanız gerekmektedir. TIBBİ BİR RAHATSIZLIĞINIZ OLMASI HALİNDE DERHAL KENDİ DOKTORUNUZU VEYA SAĞLIK HİZMETİ SAĞLAYICINIZI GÖRÜN. KİŞİSELLEŞTİRİLMİŞ TIBBİ TEŞHİS VEYA HASTAYA ÖZEL TEDAVİ TAVSİYELERİ SUNMAMAKTAYIZ. Bir çok ilaca ve tıbbi cihaza erişim sadece reçete mümkündür. Tıp mesleği mensupları ürünün prospektüsünden tüm tıbbi bilgileri edinebilir.

3. Dünya Genelindeki Ürünler

Burada belirtilen bazı ürünler tüm ülkelerde aynı Ticari Marka ile satılmayabilir. Bu sitede belirtilen ürünler, kullanıcı ülkeye bağlı olarak farklı resmi gerekliliklere tabi olabilir. Sonuç olarak, ziyaretçilere bu Sitenin veya belirli bölümlerinin sadece belirli uzman kullanıcılara veya sadece belirli ülkelerdeki hedef kitlelere yönelik olduğu bildiriminde bulunulabilir. Bu ürünlere ilişkin bilgiler ülkeler arasında farklılık gösterebilir. Siteyi ziyaret eden kişiler yerel tıbbi kaynaklardan ve düzenleyici makamlarından kendi ülkeleri için geçerli bilgileri öğrenmelidir.

4. Bilgilerin Kullanımı

Bu sitedeki, metinler, resimler, ses ve video dosyaları dahil bilgileri sadece ticari olmayan amaçlar için indirebilir veya kullanabilirsiniz. Bu bilgileri Novartis Sağlık Gıda ve Tarım Ürünleri San. Ve Tic. A.Ş.’nin izni olmaksızın ticari amaçlarla kullanamazsınız veya yeniden kullanamazsınız. İndirdiğiniz her türlü materyalin içeriğindeki her bir telif veya diğer mülkiyet hakkı bildirimini saklamanız ve aynen kullanmanız gerekmektedir. Bu sitede gördüğünüz veya okuduğunuz her şeyin aksi belirtilmedikçe telif hakkı ile korunduğunu ve Novartis Sağlık Gıda ve Tarım Ürünleri San. Ve Tic. A.Ş.’nin yazılı izni olmaksızın kullanılamayacağını kabul etmeniz gerekmektedir. Novartis Sağlık Gıda ve Tarım Ürünleri San. Ve Tic. A.Ş., sitede görüntülenen materyalleri kullanmanızın Novartis Sağlık Gıda ve Tarım Ürünleri San. Ve Tic. A.Ş.’ye ait veya bağlı olmayan üçüncü tarafların haklarının ihlal edilmediğini beyan veya taahhüt etmemektedir. Novartis Sağlık Gıda ve Tarım Ürünleri San. Ve Tic. A.Ş. size bu sınırlı yetki dışında Bilgilerle ilgili herhangi bir lisans veya hak vermemektedir.

5. Ticari Marka/Mülkiyet Hakları

Aksi belirtilmedikçe, sitede geçen tüm ürün isimlerinin, büyük punto ile veya ticari marka sembolü ile birlikte geçip geçmemesinden bağımsız olarak, Novartis’in ticari markaları olduğunu kabul etmeniz gerekmektedir. Bu Site aynı zamanda Novartis Sağlık Gıda ve Tarım Ürünleri San. Ve Tic. A.Ş.’ne ve/veya diğer taraflara ait patentler, tescilli bilgiler, teknolojiler, ürünler, prosesler veya başka mülkiyet hakları içerebilir veya bunlara referansta bulunabilir.

6. Verdiğiniz Bilgiler

Gizlilik Politikamız kapsamındaki bilgiler dışında bize gönderdiğiniz her türlü bilgiye “gizli olmayan bilgi” olarak muamele edilecektir. Gönderdiğiniz her türlü bilgi tüm amaçlarla Novartis Sağlık Gıda ve Tarım Ürünleri San. Ve Tic. A.Ş.’nin mülkiyetine geçer. Ayrıca, Novartis Sağlık Gıda ve Tarım Ürünleri San. Ve Tic. A.Ş. siteye gönderdiğiniz fikirleri karşılıksız olarak kullanmakta serbesttir.

7. Garantilerle İlgili Sorumluluk Reddi

Novartis Sağlık Gıda ve Tarım Ürünleri San. Ve Tic. A.Ş. sitedeki bilgilerin doğru ve güncel olması için makul ölçüde çaba gösterse de, bilgilerde geçersizlikler veya hatalar olabilir. Novartis Sağlık Gıda ve Tarım Ürünleri San. Ve Tic. A.Ş., istediği zaman, önceden bildirimde bulunmaksızın bilgilerde ve bu bilgilerde yer alan ürün ve programlarda değişiklik yapma veya siteyi kapatma hakkını saklı tutar. Novartis Sağlık Gıda ve Tarım Ürünleri San. Ve Tic. A.Ş. bilgilerin herhangi birinin doğruluğuna ilişkin beyan veya taahhütte bulunmaz ve sitenin içeriğindeki hatalarla veya eksik bilgilerle ilgili yükümlülük veya sorumluluk kabul etmez. TÜM BİLGİLER “OLDUĞU GİBİ” SUNULMAKTADIR. NOVARTİS BU SİTEDEKİ BİLGİLERİN EKSİKSİZLİĞİ VEYA DOĞRULUĞUYLA VEYA OLASI KULLANIMIYLA İLGİLİ HERHANGİ BİR GARANTİ VERMEMEKTEDİR. BU NEDENLE, BİLGİLER SİTEYİ ZİYARET EDEN KİŞİLER TARAFINDAN DİKKATLİ BİR ŞEKİLDE DEĞERLENDİRİLMELİDİR. NE Novartis Sağlık Gıda ve Tarım Ürünleri San. Ve Tic. A.Ş. NE DE BU SİTENİN HAZIRLANMASINDA, ÜRETİLMESİNDE VEYA SİZE SUNULMASINDA ROL ALAN BAŞKA BİR TARAF BU SİTEYE ERİŞİMDEN, SİTENİN KULLANIMINDAN VEYA KULLANILAMAMASINDAN, VEYA SİTE İÇERİĞİNDEKİ HATALAR VEYA EKSİK BİLGİLERDEN KAYNAKLANAN DOĞRUDAN, ARIZİ, SONUÇSAL, DOLAYLI VEYA CEZAİ ZARARLARDAN SORUMLU OLMAYACAKTIR. Bazı yargı mercileri zımni garantilerin hariç tutulmasına izin vermemektedir; bu nedenle yukarıdaki sorumluluk reddi sizin için geçerli olmayabilir. Novartis Sağlık Gıda ve Tarım Ürünleri San. Ve Tic. A.Ş. aynı zamanda bu siteye erişiminizle bağlantılı olarak bilgisayarınızın veya diğer donanımınızın görebileceği zararla veya bunlara bulaşabilecek virüslerle ilgili sorumluluk kabul etmez ve bunlardan sorumlu olmayacaktır.

8. Diğer Sitelere Linkler

Bu sitenin ziyaretçilerini ilgilendirebilecek konularda veya kolaylık sağlamak amacıyla üçüncü taraf sitelere linkler verilebilir, fakat bu linkler bu sitelerin onaylandığı anlamına gelmemektedir. Siteden ayrılırken, size üçüncü taraf sitelerin kullanım koşullarının ve gizlilik politikasının farklı olabileceği bilgisini vermeye çalışacağız. Bununla birlikte, Novartis Sağlık Gıda ve Tarım Ürünleri San. Ve Tic. A.Ş.üçüncü taraf sitelerdeki içeriğin doğruluğu veya yasallığı konusunda herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir. Üçüncü tarafların gizlilik uygulamalarıyla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmemekteyiz.

9. Bu Siteye Gönderilen Bilgiler

Novartis Sağlık Gıda ve Tarım Ürünleri San. Ve Tic. A.Ş. bu sitedeki tartışmaları, yayınları, vs. takip etmeyi veya incelemeyi taahhüt etmemektedir. Gönderilmiş içerikten kaynaklanan herhangi bir sorumluluk veya yükümlülük kabul etmemektedir. Yasa dışı, tehdit edici, karalayıcı, onur kırıcı, müstehcen, skandal yaratıcı, pornografik veya küfür içeren materyaller veya suç olarak kabul edilebilecek, hukuki yükümlülüğe yol açacak veya yasaları başka bir şekilde ihlal edecek davranışlar teşkil edecek veya bu davranışları teşvik edecek materyaller yayınlamanız veya iletmeniz yasaktır. Novartis Sağlık Gıda ve Tarım Ürünleri San. Ve Tic. A.Ş., BU GİBİ BİLGİ VEYA MATERYALLERİ İLETMESİNİ TALEP EDEN VEYA BU YÖNDE DİREKTİF VEREN ADLİ MAKAMLAR VE MAHKEMELERLE TAM İŞBİRLİĞİ İÇİNDE OLACAKTIR. Uygun gördüğümüzde, derhal ve bildirimde bulunmaksızın, kullanıcının siteyi kullanmasını önlemek ve siteye kullanıcı tarafından gönderilen bilgileri, verileri ve içeriği kaldırmak gibi düzeltici eylemlerde bulunabiliriz.